przepisy kulinarne
  
Rejestracja | Zapomniałem hasła
Gdzie znaleźć dobry sklep z winami?

W czasach, gdy wina zajmują nawet kilka alejek w marketach, a wybór jest ogromny, naprawdę ciężko znaleźć dobre wino. Pomoże w tym sklep z winami. Jednak jak znaleźć taki z profesjonalną obsługą i sprawdzonymi trunkami? 

Gdzie znaleźć dobry sklep z winami?

Bogata oferta

W profesjonalnym sklepie z winami powinniśmy dostać wina z każdego zakątka świata. Od Afrykę, przez Amerykę, Azję aż po Europę. W takim miejscu powinno się znaleźć również miejsce na wina lokalne, czyli na przykład polskie. Specjalistyczny sklep z winami powinien oferować: wina czerwone, wina białe, wina różowe, ponadto wina lokalne, wina ekologiczne, wina biodynamiczne oraz wina bezalkoholowe.

Profesjonalna obsługa

Kolejnym wyznacznikiem poziomu sklepi z winami jest jego obsługa. Jeśli personel zna się na pochodzeniu win, może powiedzieć coś na temat winnic czy sposobie uprawy danego wina, o transporcie, kraju butelkowania oraz smaków i aromatów. Możemy mieć pewność, że znajdujemy się w odpowiednim miejscu. 

Możliwość degustacji

W najbardziej ekskluzywnych sklepach z winami istnieje możliwość degustacji danego wina przed jego zakupem, aby ostatecznie przekonać się do słuszności tej decyzji bądź od niej odejść. Oprócz degustacji przed zakupem, profesjonalne sklepy z winami organizują również szereg wieczorów, podczas których można skosztować win z całego świata. 

Ceny

Nie ukrywamy, że dobre wino ma swoją cenę. Jeśli trafisz do sklepu, który oferuje na przykład wina francuskie za 30 zł, to lepiej wyjdź. Dobre francuskie wino powinno kosztować od 90 zł aż do kilku tysięcy. 

Sprawdź opinie

Opinie to dziś jeden z pierwszych kroków do decyzji o przyjściu do sklepu czy restauracji. Dzięki temu, że swobodnie możemy dzielić się spostrzeżeniami o miejscach na przykład w internecie, mamy możliwość sprawdzenia czy dany sklep jest polecany. Również dobrym sposobem jest sprawdzenie strony internetowej sklepu – czy prowadzi bloga i czy treści na nim są systematycznie i profesjonalnie prowadzone.

Kupuj w winiarni

Dobrym sposobem na kupowanie sprawdzonych win, jest kupowanie ich w winiarniach. To specjalistycznie miejsca, które dystrybuują tylko wina. Często połączone z restauracją, co oznacza, że oprócz zakupi wina, można spędzić tam wieczór ze znajomymi. 

Aby znaleźć dobry sklep z winami trzeba przeszukać zarówno internet, jak i popytać wśród znajomych. Ostateczna weryfikacja jednak i tak przychodzi w przypadku odwiedzenia takiego miejsca. Warto, więc sprawdzić kilka lokalizacji sklepów z winami znajdujących się w okolicy i przejść się.Źródło: Artykuł partnera
strona główna | dodaj do ulubionych           
kontakt    regulamin