przepisy kulinarne
  
Zapomniałem hasła
Jaki topper na tort weselny warto wybrać?

Toppery na tort weselny są obecnie bardzo modną ozdobą. Wybór w tym zakresie na rynku jest zresztą coraz większy. Zatem jaki topper wybrać na ślub, aby ciasto prezentowało się elegancko i efektownie? Czy w ogóle warto po taki element dekoracyjny sięgnąć?

Topper na tort weselny - co to takiego?

Słowo topper wywodzi się od angielskiego wyrazu top, który oznacza górę, wierzchołek. Tym mianem określa się napisy i ozdoby, które ustawiane są na szczycie tortu lub innego ciasta. Toppery zyskały popularność już w latach 50. XX wieku jako ciekawa alternatywa dla klasycznych świeczek. Początkowo miały one formę kwiatów czy innych ozdób wykonywanych z mas nadających się do jedzenia. Dzisiaj są o coraz częściej elementy niejadalne np. produkowane ze sklejki lub plexi.

Z jakiego materiału powinien być wykonany topper na ślub?

W ofercie sklepu Miniowe Formy 3D znaleźć można toppery na tort weselny wykonane z ze sklejki drewnianej lub plexi. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety.

Pleksi jest tworzywem sztucznym, które występuje w wielu grubościach i kolorach do wyboru. To materiał dość twardy i wytrzymały. Sprawdza się doskonale w przypadku topperów na tort, które zawierają sporo szczegółów. Ozdoby wykonane ze sklejki na pierwszy rzut oka nie różnią się od tych plastikowych. Jedynie ich barwa jest nieco mniej błyszcząca. Toppery drewniane uchodzą też za nieco mniej trwałe. Więc jeśli ma być to pamiątka na długie lata, a nie ozdoba na jeden wieczór, lepiej wybrać topper z pleksi.

Jakie toppery na tort weselny sprawdzają się najlepiej?

Zazwyczaj toppery na tort weselny mają formę wycinanych laserowo cyfr, liter lub całych wyrazów. Cieszą się one dużą popularnością. Są efektowne wizualnie i nie trzeba ich odpalać. Dodatkowo nie są drogie, a wykorzystać je można więcej razy. Stanowią one ciekawą alternatywę dla świeczek i sztucznych ogni. W ich przypadku nie ma ryzyka, że na ciasto spadnie wosk.

Przy zakupie toppera na tort weselny, warto wiedzieć, jak duże będzie ciasto. Znaczenie ma jego średnica oraz ilość pięter. Wówczas można dobrać ozdobę odpowiedniej wielkości. Jeśli sam tort jest już rzucający się w oczy, bo udekorowany kwiatami i owocami, topper powinien być sporych rozmiarów. Mniejszy model może bowiem pozostać zupełnie niewidoczny.

Wybór topperów na ślub jest całkiem spory. Dużą popularnością cieszą się ozdoby w formie inicjałów lub napisów takich jak „Miłość”, „Kocham Cię”, „Love”, „Mr&Mrs”, „Na zawsze razem” czy „Młoda Para”. Jednak toppery to nie tylko napisy, ale i figurki, które pokazują Parę Młodą w różnych okolicznościach. W ten sposób przedstawić można nawet całą historię związku. Do wyboru są dekoracje eleganckie i nieco bardziej zabawne. Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Czy topper na tort weselny to dobry pomysł?

Pierwsze toppery na torty pojawiły się już kilkadziesiąt lat temu. Miały wówczas formę sztucznych i żywych kwiatów lub dekoracji jadalnych. Obecnie produkowane są zazwyczaj z pleksi lub sklejki drewnianej. Za ich pomocą można szybko i w dość elegancki sposób ozdobić tort, także ten ślubny.

Tak naprawdę toppery dobrze prezentują się na tortach różnej wielkości. Stosować je można na ciastach małych i tych bardzo dużych, które składają się z kilku pięter. Są to ozdoby, które dobrze komponują się z wieloma aranżacjami. Z powodzeniem wykorzystać je można na ślubach organizowanych w stylistyce boho, glamour czy retro.Źródło: Artykuł partnera
strona główna | dodaj do ulubionych           
kontakt    regulamin