przepisy kulinarne
  
Zapomniałem hasła
Masa cukrowa – poznaj 3 sposoby na jej wykorzystanie

Włączniki światła w kuchni

Próbujesz swoich sił w amatorskim cukiernictwie? Tworzysz modne torty dla swoich bliskich lub efektowne ciasta na rodzinne uroczystości? Nawet jeżeli nie jesteś z wykształcenia cukiernikiem, to powinieneś ciągle się rozwijać. Próbowałeś kiedyś wykorzystać do swoich wypieków produkt, jakim jest masa cukrowa? Zastanawiasz się nad tym, co możesz z niej zrobić? Czytaj dalej, a poznasz 3 sposoby na to, aby stworzyć z niej niebanalną dekorację swoich wyrobów cukierniczych.

1. Masa cukrowa do pokrycia tortu

Jedną z najbardziej popularnych metod wykorzystania masy cukrowej jest pokrycie nią całego wypieku. Taki sposób przygotowania ciasta znany jest pod nazwą tortu angielskiego. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że wyrobisz masę w taki sposób, aby była plastyczna, a następnie rozwałkujesz ją, ciągle podsypując cukrem pudrem. Potem musisz przenieść ją na tort i delikatnie dociskając, uformować równą powierzchnię. Ostatnim krokiem jest odcięcie nadmiaru masy ostrym nożem.

2. Figurki z masy cukrowej

Kolejnym pomysłem na efektowne wykorzystanie masy cukrowej jest zrobienie z niej figurek. Jeżeli masz talent plastyczny, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Z lukru plastycznego, jak inaczej zwany jest ten produkt, możesz wyczarować prawdziwe cuda. Tworzenie figurek jest tak łatwe, jak lepienie z modeliny czy plasteliny. W tym przypadku jedynym ograniczeniem będzie Twoja kreatywność. Obecnie w sklepach znajdziesz bardzo szeroki wybór kolorów masy cukrowej. Pozwól sobie na stworzenie niebanalnych dzieł dla dzieci lub dorosłych!

3. Misterne ozdoby

Następną możliwością wykorzystania masy cukrowej jest stworzenie z niej misternych ozdób, takich jak koronki, liście czy kwiaty. Dzięki nim Twoje wypieki będą prezentowały się niesamowicie stylowo. W jaki sposób robi się takie dekoracje? Nie musisz obawiać się tego, że tak jak w przypadku figurek, wszystko musisz zrobić samodzielnie. Do wykonania niezwykle misternych i efektownych elementów na tort będziesz potrzebował lukru plastycznego oraz specjalnych foremek silikonowych. Wystarczy, że włożysz wyrobioną wcześniej masę do formy, a wyjmiesz z niej piękne, gotowe wzory.

Masa cukrowa to produkt, który możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów, w zależności od swojej pomysłowości. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w fondant, foremki czy inne akcesoria cukiernicze, koniecznie odwiedź sklep Cake Land. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy dokładnie znają potrzeby nie tylko profesjonalistów, ale także amatorów. Z wielką starannością kształtują swoją ofertę, w której znajdują się wyłącznie najlepsze akcesoria cukiernicze.Źródło: Artykuł partnera
strona główna | dodaj do ulubionych           
kontakt    regulamin