| Polewka chlebowa Buleńki | 
	|  | 
		| Składniki: Poziom:
  łatwyCzas:  30 min.Porcji:  4Głosów: 0Ocena: 0.00
- 6-8 kromek pszennego chleba (może być czerstwy)
 - 3 cebule
 - 1 roztarty ząbek czosnku
 - 1 łyżka masła
 - 2 łyżki oliwy
 - kminek mielony
 - kminek nie mielony
 - pieprz mielony
 - sól
 - ½ szklanki słodkiej śmietanki
 - 4 żółtka
 - 8 plastrów białego sera
 - 1 litr wywaru warzywnego ( lub 2 kostki bulionu warzywnego Knorra  i woda
 - ½ pęczka usiekanego szczypiorku
 
 
 | 
	| Opis przygotowania: Cebule drobno usiekać i usmażyć na złoto na oliwie . W garnek wrzucić pokrojony chleb, czosnek  i usmażoną cebulę . Gotować na małym ogniu przez ok. 30 minut . Przetrzeć przez sito. Doprawić do smaku solą , pieprzem , mielonym kminkiem . Dodać masło , śmietankę . Zagotować . Podawać kładąc na  nalaną zupę pokrojony w kostkę biały ser , żółtko , posypując kminkiem  i szczypiorkiem .
 W wersji nie postnej można gotować zupę na bulionie wołowym , będzie smaczniejsza ( lub używając kostek bulionu wołowego Knorra ).
 | 
	|  | 
	| Opis / Uwagi: Gwoli wyjaśnienia : Buleńka to moja Prababcia ( nazywana tak w dzieciństwie dla odróżnienia od Babci ). Nie mam pojęcia z jakich regionów Polski zupa ta pochodzi i czy to przepis na post , czy ,,Bieda zupka . Jakoś tak zakorzenił się w domu i od czasu do czasu jest używany . Zupa smaczna pod warunkiem , że dobrze się ją doprawi .
 | 
		|  | 
| Region:  Kuchnia polska | 
| Sposób przygotowania:  Gotowane | 
	|  | 
	| Przepis został dodany przez:  babciagramolka | 
	| Przepis czytano już 5316 razy. | 
	|  | 
	|  dodaj swoje zdjęcie tej potrawy (zdjęć: 0) | 
	|  napisz swój komentarz (wpisów: 0) |